SİYASET
Giriş Tarihi : 18-04-2021 01:25   Güncelleme : 18-04-2021 01:25

Hükümet, patates dağıtmak üzerinden şov yapmakla meşgul!

Saadet Partisi’nin “Seçim değil geçim ittifakı” kampanyası toplumda büyük yankı uyandırdı.

Hükümet, patates dağıtmak üzerinden şov yapmakla meşgul!

 

Zira, vatandaş evine götürecek ekmek bulamıyor, çocuğuna verecek harçlığı yok!

Milli Gazete yazarı Şakir Tarım, vatandaşın ekonomik durumunu kaleme aldı ve bugünkü iktidarın halkıon gerçek sorunlarıyla ilgilenmediğini, “plaket siyaseti” yaptığını ifade etti.

İşte Şakir Tarım’ın, “Hükümet Halka Plaket Sunuyor” başlıklı yazısından bir bölüm;

“Bismillâhirrahmânirrahîm;

Ekonomik krizden geçmekte olduğumuz kimsenin meçhulü değil. Ülke insanının çoğunluğu “tüketici” konumunda!.. Hâlbuki sağlıklı ekonominin temelinde “üretim” vardır. Hükümet durmadan, ulaştırdığı yüksek yardım rakamlarıyla övünüyor. Millet onlardan fabrika kurmasını, istihdam oluşturmasını, iş alanları açmasını bekliyor. Bu vahim tablo intiharları artırdı; cinayetleri tetikledi.

Devlet ihtiyaç sahiplerini, çaresizleri gözetir; ama gençlere, taşı sıksa suyunu çıkaracak güçte olanlara iş bulmakla yükümlüdür. Fabrika kurmaya, istihdam alanları oluşturmaya, üretime gerekli önemi vermeyen hükümetin bugünkü çaresizliğe düşmesi kaçınılmazdı.


 
Geçmekte olduğumuz virüs süreci de işsizliği artırdı. Evine ekmek götüremeyen, geçim seviyesi daralan insan sayısını yükseltti. İnsanlar açlığını ifade etmeye başladı. Şu Ramazan ayında caddelere bakın! Hiçbir Ramazan ayında görmediğimiz oranda dilenci var. İnsanların işsizlik ve çaresizliği sokaklara yansıyor.

Hükümete bakarsanız her şey güllük gülistanlık! Hamaset ve tanıtma üslûbuyla gerçekleri örtmeye çalıştıkları herkesçe görülüyor. Devletin nimetlerinden faydalanan bir kesimin varlığı açık.

Saadet Partisi, bütün partilere ve vatandaşlara seslenerek, genel bir “Geçim İttifakı” oluşturup problemi birlikte çözmeyi önerdi. Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, “Kendileri varlık içinde yüzerken milyonların geçim derdini görmezden geldiler” diyerek çözüm sundu: “Gelin, ‘Geçim İttifakı’ kuralım. Hayat pahalılığına, adaletsiz gelir dağılımına, üretmeyen ekonomiye, işsizliğe, ağır vergilere ‘hayır’ diyelim. Milletin her kesimiyle el ele vererek, önce halkın geçimi meselesini çözelim” dedi.”