RİZE
Giriş Tarihi : 29-04-2021 09:58   Güncelleme : 29-04-2021 09:58

Hedef Bir milyon İmza

Rize'de Lojistik Merkez ve Liman projesinin inşa edileceği deniz üzerindeki alanın dolgusu için 16 milyon tona yakın taş alınması kararlaştırılan İkizdere ilçesi Cevizlik köyünde taş ocağı açılacak olmasına karşı imza kampanyası başlatıldı. İnternet üzerinden de kampanyaya imza atılabiliyor. Kampanyayı düzenleyenler hedeflerinin mir milyon imza olduğunu söyledi

Hedef Bir milyon  İmzaRize’nin İyidere ilçesinde yapılacak Lojistik Limanı İnşaatı Projesi kapsamında deniz dolgusunda kullanılacak hammaddenin temini amacıyla ihtiyaç duyulan taşocağı ile bağlantı yoluna isabet eden İkizdere ilçesine bağlı Cevizlik ve Gürdere Köylerinde kurulmak istenen taş ocağına karşı doğa nöbetini sürdüren İkizdereliler, projenin iptali için imza kampanyası başlattı.
Ağaçlarımızı, ormanımızı, suyumuzu, toprağımızı, nefesimizi korumak için buradayız diyen İkizdereliler, “Taş ocağına geçit vermeyeceklerini, jandarma müdahalesine biber gazına rağmen burada yaşam alanlarınızı savunacaklarını ifade ettiler. Vatandaşlar Cengiz Holding’in yapmak istediği taş ocağı için yüzbinlerce ağaç kesileceğini, 75 yıl boyunca faaliyet gösterecek, 150 futbol sahası büyüklüğündeki taş ocağını istemediklerini ve sonuna kadar direneceklerini söyledi.