RİZE
Giriş Tarihi : 22-06-2022 10:32

Havalimanının Açılışında Mesut Yılmaz’ın İsmi de Anılmalıydı

Rize Eski Milletvekili Ahmet Kabil güncel konularda www.haberetanik.com haber sitesine özel açıklamalarda bulundu

Havalimanının Açılışında Mesut Yılmaz’ın İsmi de Anılmalıydı

 

 

Üç Dönem Rize’de Anavatan Partisinden milletvekilliği yapan Ahmet Kabil havalimanı Karadeniz otoyolu konusunda açıklamalarda bulundu. Kabil, yapılan havalimanının Rize’mizin Tabii ve Tarihi Turizm varlıklarına önemli katkı sağlayacağına inandığını kaydederek, “Rize'nin simgeleri nakşedilmiş Rize'ye yakışan güzel bir yapının açılışının yapılmasından mutlu olduk.

Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Rize'ye yapılan hizmetlere emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi

 

Kabil, “Ancak bütün Rizeliler olarak müşterek değerlerimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Ahmet Mesut Yılmaz'ı siyasi ayrım yapmadan gerektiğinde birlikte desteklemiş kendileri ile iftihar etmiştik.14 Mayıs'ta Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşmasını bir yere kadar gururla dinledik.

Bir yerde eski başbakanları anarken Rize'nin ismi ile bütünleşmiş Rizelinin kalbinde yer etmiş, bölgeye ve Rize'ye çok önemli hizmetler yapmış ve Rize’den ilk defa Başbakan olmuş 6 dönem Rizeli ’yi temsilen milletvekili seçilmiş, Rizeli ’nin iftihar ettiği dürüst, adil, milliyetçi hemşerimizin ismini telaffuz etmemekle yapılan vefasızlık bizi ziyadesiyle üzmüştür. Rizelinin müşterek değerlerinin birbirlerine karşı husumeti, kini küskünlüğü, olabileceğine inanamıyorum” dedi

 

Karadeniz sahil yolu Karadeniz bölgesi için çok önemli bir hizmet olduğunu kaydeden Rize eski milletvekili Ahmet Kabil, “1996 yılında Ahmet Mesut Yılmaz’ ın Başbakanlığında 23 Haziran 1996 tarihinde, yolun ihalesi resmi gazetede 15 Temmuz da ihale edileceği ilan edilmişti. Ahmet Mesut Yılmaz'ın 53. azınlık hükümeti, yola karşı olan partilerce düşürüldü. 28 Haziran 1996 tarihinde gelen 54. Hükümet gelir gelmez ilk iş olarak ihale ilanını iptal etmiştir.

30 Haziran 1997 tarihinde, 55. Hükümetle A. Mesut Yılmaz ve ekibi tekrar gelince 1997 yılında Karadeniz duble sahil yolu bölümlere ayrılarak ihale edilmiş, iktidarları dönemlerinde yolun keşfinin her kalemde % 60-65 i bitirilmiştir. 2003 ten sonra 3 yılda yolda usulsüzlük aranmış, herhangi bir usulsüzlük bulunamayınca, tekrar aynı firmalarla duble yol mevcut hükümetle tamamlanmıştır. Kimin ne emeği olduğunu Karadeniz halkı ve yüce Allah biliyor. Ahmet Mesut Yılmaz'a Allah Rahmet Eylesin. Minnetle anıyoruz. Kendisi rahmetli oldu, daha politika yapacak değil” dedi

 

 

 

AdminAdmin