RİZE
Giriş Tarihi : 03-05-2021 21:04   Güncelleme : 03-05-2021 21:07

Genco Erkal'dan İkizdere direnişine destek: Sonuna kadar yanınızdayım

Rize’nin İkizdere ilçesindeki İşkencedere Vadisi’nde direnişe devam eden vatandaşlara bir destek de Genco Erkal'dan geldi. Erkal, "Sevgili İkizdere köylüleri, haklı davanızı yürekten desteklediğimi, mücadeleniz boyunca, sonuna kadar yanınızda olduğumu bilmenizi isterim" dedi.

Genco Erkal'dan İkizdere direnişine destek: Sonuna kadar yanınızdayım

 

 

Rize’nin İkizdere ilçesindeki İşkencedere Vadisi’nde, kamudan dünyada en fazla ihale alan 10 şirket arasında yer alan, Cengiz İnşaat tarafından yapılmak istenen taş ocağına karşı nöbet eylemi sürerken sanatçılar da vatandaşlara destek veriyor. Son olarak bir destek mesajı da Genco Erkal'dan geldi. Erkal, Nazım Hikmet'in şiirini anımsatarak "Akarsuyun, meyve çağında ağacın, serpilip gelişen hayatın düşmanına karşı İkizdere direniyor" dedi.

Erkal, bölgede nöbet tutan vatandaşlar için sosyal medya hesabından bir destek mesajı yayımladı. Erkal, paylaşımında "Sevgili İkizdere köylüleri, haklı davanızı yürekten desteklediğimi, mücadeleniz boyunca, sonuna kadar yanınızda olduğumu bilmenizi isterim" ifadelerini kullandı.


İkizdere direnişinden bir fotoğraf da paylaşan Erkal, mesajında Nâzım Hikmet'in "Onlar ümidin düşmanıdır sevgilim..." şiirine de atıfta bulundu. Erkal, "Akarsuyun, meyve çağında ağacın, serpilip gelişen hayatın düşmanına karşı İkizdere direniyor" dedi.