SİYASET
Giriş Tarihi : 16-02-2021 11:55   Güncelleme : 16-02-2021 11:55

Gelecek Partisi'nden Özdağ saldırısı açıklaması: İki gün önce gelip keşif yapmışlar

Gelecek Partisi, Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a yapılan saldırıyla ilgili basın açıklaması yaptı. Toplantıda konuşan Ayhan Sefer Üstün saldırganların serbest bırakılmasına dikkat çekere "Bizim derdimiz kuklayla değil, kuklacıyladır. Bütün taleplerimizin reddedilmesinin sebebi burada yatıyor, kuklacıyı ortaya çıkartmak istemiyor yargı" dedi.

Gelecek Partisi'nden Özdağ saldırısı açıklaması: İki gün önce gelip keşif yapmışlar

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a yapılan saldırıyla ilgili partinin genel merkezinde basın toplantısı yapıldı.

Toplantıda konuşan Gelecek Partisi Hukuk İşleri Başkanı Ayhan Sefer Üstün'ün açıklamaları şöyle:

"21. yüzyılda Ankara'nın göbeğinde adalet aramak için huzurlarınızdayız. Hukuk devletini arıyoruz, adaleti arıyoruz.

Defalarca dilekçe verdik, bu eylem organize bir suç örgütünün yaptığı eylemdir diye. Biz soruşturmanın derinleştirilmesini beklerken dosya jet hızıyla savcılığa intikal ettirildi ve taleplerimiz araştırılmadan 5 günde iddianame hazırlandı.


"SAVCI 7 GÜN SONRA SANIKLARIN TAHLİYELERİNİ İSTEDİ"

Akabinde ağır ceza mahkemesi taleplerimizi ve dosyayı incelediğinde burada adam öldürmeye teşebbüs suçu olma ihtimalini göz önünde bulundurarak görevsizlik kararı verdi. Fakat savcı sadece 7 gün sonra sanıkların tahliyesini istedi.

Ağır ceza mahkemesi de görevsizlik kararını kaldırdığı gibi "uzun tutukluluk" gerekçesiyle saldırganlar için tahliye kararı verdi.

"SUÇ İŞLEMEK İÇİN ÖRGÜT KURMUŞLAR"

Bunlar bir araya gelmiş ve suç işlemek için örgüt kurmuşlar. Olaydan iki gün önce aynı araçla gelip keşif yapmış, ev kiralama bahanesiyle binayı dolaşmışlar. Olay mahaline silahlarla gelmişler.


Bizim derdimiz kuklayla değil, kuklacıyladır. Bütün taleplerimizin reddedilmesinin sebebi burada yatıyor, kuklacıyı ortaya çıkartmak istemiyor yargı. Biz bu örgütü ortaya çıkartmak için sonuna kadar mücadele edeceğiz.

"BİRDEN 'UZUN TUTUKLULUK SÜRELERİ' AKLA GELMİŞ"

Bir tweet atanın aylarca tutuklu kaldığı bir ülkede, öldürmeye teşebbüs suçu işlemiş insanlar 15 gün tutuklu kalınca birden "uzun tutukluluk süreleri" akla gelmiş.

Suçlardaki cezasızlık bu insanları azdırmış. Ankara'nın göbeğinde hakkımızı arıyoruz. Sonuna kadar hem yargıda hem de siyaseten hakkımızı aramaya devam edeceğiz."