FUTBOL
Giriş Tarihi : 06-06-2021 21:29   Güncelleme : 06-06-2021 21:29

Fırsat transferi Aleix Vidal

Fenerbahçe, takviye yapmayı planladığı savunmanın sağı için rotayı İspanya'ya çevirdi. Sarı-Lacivertliler, Aleix Vidal'a teklif yaptı. Yönetim, Sevilla'dan bonservisini alan 31 yaşındaki İspanyol sağ beke 3 yıllık teklif yaptı. Görüşmeler devam ediyor.

Fırsat transferi Aleix Vidal


 

Yeni sezona daha güçlü bir kadro ile girmenin hesaplarını yapan Fenerbahçe savunmanın sağı için ilk resmi girişimini yaptı.


Başkan Ali Koç'un hafta içinde yaptığı medya toplantısında fırsat trnasferi için işaret ettiği mevkilerden birisi olan sağ bek için rota İspanya'ya çevrildi.


Fenerbahçe, Sevilla'dan bonservisini alan İspanyol oyuncu Aleix Vidal'e 3 yıllık teklif yaptı. 31 yaşındaki oyuncu düşünmek için süre istedi.


ÇİN'DEN DE TEKLİFLER GELDİ
Aleix Vidal, Fenerbahçe'nin teklifini düşünürken Sarı-Lacivertli kurmaylar da İspanyol futbolcunun menajerini yakın markaja almış durumda. Vidal'e F.Bahçe dışında Çin'den tekliflerin olduğu ifade ediliyor.

İspanyol sağ bekin ismi bir ara Galatasaray ile de anılmış ancak seçim süreci nedeniyle ciddi bir adım atılamamıştı.


3 SEZON BARCELONA'DA OYNADI
Sevilla ile 1 yıl daha sözleşmesi olmasına karşın bonservisini eline alan Aleix Vidal, sağ bek dışında orta sahanın sağında da görev yapabiliyor.


1.77 boyunda olan Vidal, 1 kez İspanya Milli Takım formasını sırtına geçirdi. Vidal, 2015 ile 2018 yılları arasında Barcelona forması giymişti. Güncel piyasa değeri ise 2.5 milyon Euro.