RİZE
Giriş Tarihi : 08-04-2021 00:07   Güncelleme : 08-04-2021 00:07

Fikir Sahibi Olmadan Klavye kahramanlığı yapılıyor

CHP Fındıklı ilçe başkanı Kadırhan Kadıoğlu yazılı bir açıklama yaparak Son günlerde Fındıklı Belediyesi'nin Arduç Deresi içme suyu projesi kamuoyunu bir takım yanlış bilgilerle meşgul edildiğini kaydetti

Fikir Sahibi Olmadan Klavye kahramanlığı yapılıyor

CHP Fındıklı ilçe Başkanı Kadırhan Kadıoğlu açıklamasında, “ 2019 yerel seçimlerinden bugüne belediyemizin tüm çalışmaları şeffaf ve halkın katılımıyla yürütülmeye çalışılmıştır. Su hayattır. Su fakiri olan ülkemizin geleceğinde içme suyu havzalarının korunması ve halkımızın içilebilir suya erişebilmesi çok önemlidir. Fındıklı halkının nitelikli ve kaliteli içme suyuna ihtiyacı vardır. Bu ihtiyacı karşılamak için Arduç Deresi içme suyu projesinin hayata geçirilmesi amaçlanmıştır. Bu projeyle birlikte bilimin ve tekniğin ışığında, doğaya, çevreye ve yaşam alanlarımıza hiçbir şekilde zarar vermeden, içme suyundan enerji elde edilmesi düşüncesi halkımızla da paylaşılmıştır. İçme suyu projesi içerisinde, kapalı sistem olarak gelen sudan enerji elde edilmesinin bilinen anlamda HES olarak değerlendirilip eleştiri konusu yapılmasını uygun bulmamaktayız. Belediyemizin Fındıklı dereleri üzerinde herhangi bir HES projesi yoktur ve asla olmayacaktır. Suyun kullanım hakkının Fındıklı halkı adına alınmasıyla birlikte, projenin her aşamasına CHP İlçe Örgütü ve Meclis Grubu olarak vakıf olduğumuzu ve bir süredir Belediye bünyesinde yürütülen bilgilendirme süreçlerinde de yer aldığımızı belirtmek isteriz” dedi.

CHP Fındıklı ilçe Başkanı Kadıoğlu açıklamasında, “İlçemizde yapılması düşünülen 24 adet HES projesine engel olmak için, Fındıklı Dereleri Koruma Platformu öncülüğünde, Fındıklı halkıyla birlikte mücadelenin her aşamasında yer aldık. Yapılan mücadele sonucunda gelinen nokta, çevre ve doğamız için gerçekten çok önemli ve takdire şayandır. Bu mücadeleyi ve elde edilen kazanımı etkisiz kılacak her türlü girişimin karşısında olduğumuzun da bilinmesini isteriz. Çevre mücadelesini bilgi ve fikir sahibi olmadan, sosyal medyada eleştirel yazılar yazmaktan ibaret sananların ise, ilçemizdeki dayanışma kültürüne ve birlikte mücadele gücüne zarar verdiğini hatırlatmak isteriz.  CHP Fındıklı İlçe Örgütü ve Fındıklı Belediyesi CHP Meclis Grubu olarak bizler, doğasını, deresini, yaylasını kısacası yaşam alanlarını koruyan ve bu anlayışla çalışan bir ekibiz. Dün öyleydi, bugün öyle, yarın da öyle olacak. Siyasal iktidarların suyumuzu ticarileştirerek derelerimizi kurutmalarına bugüne kadar hep karşı durduk, bundan sonra da karşı duracağız. Derelerimizi ticarileştirerek halkımızı yok sayan, yaşam alanlarımızın talanına yol açan üzerindeki tüm HES projelerinde Fındıklı Dereleri Koruma Platformu öncülüğünde bugüne kadar halkımızla birlikte olduğumuz gibi, bundan sonra da her türlü çevre mücadelesinde var olmayı sürdüreceğimizi Fındıklı kamuoyu ile paylaşıyor saygılar sunuyoruz” dedi.