MANİSA
Giriş Tarihi : 03-05-2021 21:19   Güncelleme : 03-05-2021 21:19

Esnaf isyan etti, çay kazanını dükkanının önüne attı: Lanet olsun böyle adalete

Manisa'da çay ocağı işleten bir esnaf, pandemi döneminde destek alamadığını söyleyerek, çay kazanını dükkanının önüne attı: Ben 21 yıldan beri kahveciyim, bana bir tek destek yok. Lanet olsun böyle kahveciliğe. Bir tek yardım yok, lanet olsun böyle adalete.

Esnaf isyan etti, çay kazanını dükkanının önüne attı: Lanet olsun böyle adalete


 

Manisa'da çay ocağı işlettiği öğrenilen Ufuk Üçkan isimli esnaf, çay kazanını dükkanının önüne attığı görüntüleri TikTok hesabından paylaştı. 

Üçkan'ın, çay kazanını fırlatırken, "Ben 21 yıldan beri kahveciyim bana bir tek destek yok. Lanet olsun böyle kahveciliğe. Bir tek yardım yok, lanet olsun böyle adalete. Devletten de yardım istemiyorum, kapatıyorum artık kahvehaneyi. Bana 'aç mısın susuz musun' diye soran yok. İstemiyorum, ocak da onların olsun" dediği görüldü. 

CHP'Lİ İSİMLER SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI


CHP Genel Başkan Başdanışmanı, İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da videoyu, "Çay kazanını fırlatan kahveci isyan etti: ‘21 yıllık kahveciyim, bana tek kuruş destek yok, aç mısın diye soran yok. İstemiyorum da lanet olsun böyle adalete" diyerek paylaştı. 

 


 

CHP PM Üyesi Eren Erdem de videoyu paylaşırken, "Kıraathane esnafımızı batırdınız. Batırdığınız esnafımızın; 'Devlet bana tek bir destek vermedi. Lanet olsun böyle adalete' sözü kulaklarınızda çınlasın" dedi.