SİYASET
Giriş Tarihi : 17-11-2020 15:45   Güncelleme : 17-11-2020 15:45

Erdoğan’ın eski metin yazarından zehir zemberek açıklamalar, kendi partisini yerden yere vurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski metin yazarı ve AKP Ankara eski Milletvekili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Önüne geleni “hain” diye yaftalayan kendi kirli çıkarı peşindeki paralı trol-troliçelerin baskısından kurtarmak iktidara kazandırıyor. Mevcut medya düzenini ve çete yapılanmalarını gözden geçirme/tasfiye zamanıdır. Zaten başka yol da kalmamıştır” diye yazdı.

Erdoğan’ın eski metin yazarından zehir zemberek açıklamalar, kendi partisini yerden yere vurdu

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski metin yazarı ve AKP Ankara eski Milletvekili Aydın Ünal, sosyal medya hesabından dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“ELEŞTİRİ ÖZGÜRLÜĞÜNÜ SAĞLMAK İKTİDARA KAZANDIRDI”

İktidarın ekonomi yönetimini eleştiren Ünal, “Ekonomi 2,5 yıldır çok kötü yönetiliyordu ancak muhalefet partileri iktidarı zorlayacak etkili bir dili oluşturamadılar. İktidarı reforma zorlayan yine kendi iç dinamikleri, iç muhalefeti oldu. Eleştiri özgürlüğünü sağlamak iktidara kazandırdı” diye yazdı.

“PARALI TROL-TROLİÇELER”

 

Ünal ifade özgürlüğüyle ilgili ise paylaşımında, “Görüldü ki eleştiriyi baskılamak maddi-manevi kaybettiriyor; eleştiriyi, tek sesli medya düzeni, önüne geleni “hain” diye yaftalayan kendi kirli çıkarı peşindeki paralı trol-troliçelerin baskısından kurtarmak ise iktidara kazandırıyor” ifadelerini kullandı.

“MEVCUT MEDYA DÜZENİNİ TASFİYE ZAMANI”

Mevcut medya düzeninin tasfiyesinin gerektiğini belirten Ünal, “Muhalefet yokluğunda iktidar içinde bir ifade özgürlüğü olsa idi, örneğin, Türkiye 2,5 senede 100 milyarlarca dolarını kaybetmez, nice gönüller kırılmazdı. Mevcut medya düzenini ve çete yapılanmalarını gözden geçirme/tasfiye zamanıdır. Zaten başka yol da kalmamıştır” diye yazdı.

Aydın Ünal’ın “çete yapılanmaları” sözü “Pelikan’ı mı işaret etti?” sorusunu gündeme getirdi.