RİZE
Giriş Tarihi : 22-02-2021 21:54   Güncelleme : 22-02-2021 21:54

Erdoğan koltuğu kime bırakacak?

Mart ayında kongre yapacak AKP de Cumhurbaşkanı Recep Tayyıp Erdoğan parti genel başkanlığını kime bırakacağı Ankara’da tartışılıyor

Erdoğan koltuğu kime bırakacak?

 

 

Gazeteci-yazar Murat Yetkin, AK Parti'nin Mart ayında gerçekleşecek 7'nci Olağan Büyük Kongresi öncesi, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tek adam eleştirilerine karşı kendisiyle otorite savaşına girmeye çalışmayacak bir ismi partinin başına, getireceğinin konuşulduğunu yazdı.

Erdoğan'ın AK Parti yönetim kademelerini yeniden yapılandırma çabası içerisinde olduğunu belirten Yetkin yazısında "Erdoğan'ın bir yandan da içeride ve dışarıda parti-devlet, tek adam eleştirilerine karşı AK Parti’nin başına, kendisiyle otorite yarışına girmeye çalışmayacak bir isim getirme ihtimali de konuşuluyor Ankara’da.

Eğer buna karar verirse, Binali Yıldırım’dan Numan Kurtulmuş’a, Süleyman Soylu’ya dek isimler dolaşıyor etrafta. Berat Albayrak müdafaa hattının şimdi kurulmasında Kongre sürecinin de etkisi var." ifadesini kullandı.

CHP’lilerin #DamatNerede etiketine karşı sosyal medyada #BeratAlbayrakYanındayız etiketinin açılmasına ilişkin olarak Murat Yetkin, "CHP’nin açtığı “Damat nerede? 128 milyara ne oldu?” kampanyası AK Parti’yi Berat Albayrak’ı dört koldan savunmak zorunda bıraktı. Belli AK Parti, Albayrak için müdafaa hattı kurmazsa sıranın 'Ekonominin sorumlusu benim' diyen Erdoğan’a geleceği endişesinde." yorumunu yaptı.