RİZE
Giriş Tarihi : 28-01-2021 08:53   Güncelleme : 28-01-2021 08:53

Dün Rize'de Güvercinler Bir Çocuğun Heyecanına Bir Babanın Mutluluğuna Şahitlik Etti

Giresun Karadeniz Engelliler Derneği Rize merkezde bir çocuğun akülü sandalye ve yürüteç ihtiyacını giderdi.

Dün Rize'de Güvercinler Bir Çocuğun Heyecanına Bir Babanın Mutluluğuna Şahitlik Etti

 

 

Rize sokaklarında engelliler yararına dergi satarken karşılaştığı Yasemin Hanım ile aralarında geçen diyalogda bir çocuğun akülü sandalyeye ihtiyacı olduğunu öğrenen dernek görevlisi aile ile irtibata geçti. Bir süre sonra akülü sandalye ve yürüteç ihtiyacını hazırladıklarını belirten Giresun Karadeniz Engelliler Dernek başkanı Veysel İlhan ile Dernek İktisadi İşletme Müdürü Mutlu Demiral aileye sürpriz yaptı.

Aile çocuğu defalarca ameliyat ettirmiş yürümesi için gereken cerrahi müdahaleleri yaptırmıştı çocuğun babasının gecen yıl bir söylemi vardı keşke benim çocuğumda yürüse hani yürüyemese de akülü bir sandalyesi olsa şu güvercinlerin arasında koşsa güvercinleri yemlese demiş ti bugün bu hayal gerçek oldu.  Muhammed Emin akülü sandalyesine güvercinleri yemleyerek kavuştu bu heyecana şahitlik eden güvercinler havalandı ve heyecanlı güzel kareler oluştu.

Çocuğun babası mutluluğunu dile getirerek daha önce almaya çok çalıştık ama tedavisi özel hastanelerde yapıldığı için masrafı çoktu ve sandalyeye sıra gelmiyordu diyerek Dernek Başkanına kendilerine kayıtsız kalmadıkları için teşekkür etti. Sandalyesine kavuşan Muhammed Emin ise abisine "hadi parka gidelim "dedi yaya geçidinden sürücüleri selamlayarak kendi başına geçen Muhammed'in gözlerinden neşe saçıyordu. Dernek başkanı Veysel İlhan; Mayıs ayında Rize'ye bir akülü sandalye daha getireceğiz inşallah. Elimizden geldiğince taleplere dönüş yapmaya çalışıyoruz dedi.