SİYASET
Giriş Tarihi : 05-01-2021 10:29   Güncelleme : 05-01-2021 10:29

DP Diyarbakır Annelerini Ziyaret edecek

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, 5 Ocak Salı Günü, beraberinde yer alacak Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Genel Başkan Yardımcıları, Genel İdare Kurulu Üyeleri, Merkez Karar Kurulu üyeleri, İl ve ilçe başkanlarından oluşan geniş katılımlı bir heyet ile Diyarbakır HDP İl Binası önünde evlatlarını bekleyen “Diyarbakır Annelerini” ziyaret ederek onlara destek verecektir.

DP Diyarbakır Annelerini Ziyaret edecek

 

 

Genel Başkan Uysal, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “Demokrat Parti olarak, PKK’nın kendilerinden çaldığı evlatlarını geri isteyen, terör örgütünün bölgeye ve orada yaşayan vatandaşlarımıza ‘deli gömleği’ giydirircesine oluşturduğu vesayet iklimini kırmak için, orada oluşmuş olan sivil iradeyi, Diyarbakır Annelerini desteklemek” üzere bu ziyareti gerçekleştireceklerini ifade etti.

 “Demokrat Parti’nin bir yere gittiği/geldiği yok”

Uysal, bugün Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınlanan ve Parlamento Muhabiri Selda Güneysu imzalı “Demokrat Parti Millet İttifakı'ndan ayrılıyor” başlıklı haber hakkında ise “Demokrat Parti’nin bir yere ‘gittiği/geldiği’ yok! Durduğumuz yerde duruyoruz... Sadece yarın PKK’ya karşı mücadele eden, evlatlarını isteyen Diyarbakır Annelerine destek vermek için Diyarbakır’a gidip geleceğiz:)” açıklamasında bulundu.