SİYASET
Giriş Tarihi : 01-04-2021 13:09   Güncelleme : 01-04-2021 13:09

‘Doğruları savunmaya devam edeceğiz’

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, Saadet Partisi üyelerine hakaret gerekçesiyle verilen cezaları Millî Gazete’ye değerlendirdi.

‘Doğruları savunmaya devam edeceğiz’

Saadet Partisi’ne yönelik atılan iftiraya karşı sessiz kalmayan Saadet Partili Yıldıray Çamlıca ve Rıdvan Çamlıca’ya açılan ‘kamu görevlisine alenen hakaret’ davası sonucu adli para cezası verildi. Sosyal medyada ve basında yer alan haberlerle gündem haline gelen konu hakkında Millî Gazete’ye konuşan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, “Aziz milletimizin vicdanı, bu haksız ve yanlış kararı kabul etmeyecektir. Saadet Partililer, milletimizin edebine ve şuuruna yaraşır bir şekilde doğruları savunmaya devam edecektir” dedi.

7 Mart 2019’da İstanbul Üsküdar’da yapılan bir seçim konuşmasında Saadet Partisi ile ilgili yapılan asılsız konuşmalara karşı sessiz kalmayan Saadet Partili Yıldıray Çamlıca ve Rıdvan Çamlıca’ya adli para cezası verildi. Haklarında açılan davada ‘kamu görevlisine alenen hakaret’ suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası talebiyle yargılanan Yıldıray Çamlıca ve Rıdvan Çamlıca, ayrı ayrı 7 bin 80 TL adlî para cezasına çarptırıldı. Sosyal medyada başlatılan ‘#hepimizyıldıraycamlıcayız’ sloganıyla ve basında yer alan haberlerle gündem haline gelen konuyu değerlendiren Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı Millî Gazete’ye özel açıklamalarda bulundu.


 
“MİLLETİMİZİN VİCDANI BU YANLIŞ KARARI KABUL ETMEYECEK”
Dava sonucunu haksızlık olarak değerlendiren Ömer Faruk Yazıcı, “Bu sözde ‘hakaret’ davası geçtiğimiz günlerde sonuçlandı ve haksızlık karşısında susmayan kardeşlerimiz adli para cezasına çarptırıldı. Vicdanları yaralayan bu kararın muhatapları da iktidar sahipleridir. Partimiz, 50 yıllık onurlu duruşuyla her zaman hakkı ve halkı gözetmiştir. Dünden bugüne bu çizgimiz çok nettir. Siyaset, hakaret, tehdit ve şantaj ile yapılamaz. Siyaset gerçeklerle yapılır, iftiralarla değil. ‘Yanlış yapıyorsunuz’ diyen herkesi terörize eden anlayış, toplumumuza kin ve nefret yerleştirmektedir. Bu söylemleri reddetmek ve bunlara tepki göstermek de en temel haktır. Aziz milletimizin vicdanı, bu haksız ve yanlış kararı kabul etmeyecektir. Saadet Partisi ve Saadet Partililer, milletimizin edebine ve şuuruna yaraşır bir şekilde doğruları savunmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

“TEŞKİLAT MENSUPLARIMIZ HAKLI OLARAK DURUMA İTİRAZ ETMİŞTİ”
Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, 2019 Yerel Seçimleri’nde meydana gelen olayı hatırlatarak, “Sokak arasındaki bir mitingde, seçime günler kala, mensubu olduğu partinin seçim çalışmalarına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Saadet Partimize ve Genel Başkanımıza yönelik iftiralarda bulunmuştu.  Üsküdar’da kendi evinin önünde gerçekleşen bu olaya şahit olan yürekli teşkilat mensuplarımız da haklı olarak bu duruma itiraz etmişti. Bu itiraz üzerine de, durumu kendi lehlerine çevirmek adına kardeşlerimize sözde ‘hakaret’ davası açmışlardı. İşin ilginç yanı bu davayı 31 Mart İstanbul Seçimi’nin iptal kararından hemen sonra geri çekiyorlar. Daha da ilginç olanı 23 Haziran Seçimleri’nden hemen sonra bir koruma polisinin tanıklığıyla kamu davası olarak sözde ‘hakaret’ davasını devam ettiriyorlar” ifadelerini kullandi