Habere Tanık Rize Haberleri, Sondakika Rize haberleri, Rize haber
HV
24 EYLÜL Cumartesi 19:58

"Devlet öğrencilerine verdiği kitapların dışında başka bir şeyle mi sonra imtihan ediyor?"

Her eğitim ve öğretim yılında öğrencilere dağıtılan ücretsiz kitapları yetersiz bulan bazı okul idarecileri “yardımcı kaynak” adı altında öğrencilerden kitap almalarını istiyor. Büyük Birlik Partisi Rize İl Başkanı Ensar Özçelik konu ile ilgili yazılı basın açıklamasında bulundu.

RİZE
Giriş Tarihi : 22-09-2022 11:35

 

Büyük Birlik Partisi Rize İl Başkanı Ensar Özçelik yaptığı yazılı basın açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Eğitim ve öğretim yılı başlar başlamaz halkın şu sıkıntısı ile karşılaştık veliler Devlet okul kitaplarını veriyor bu yıl okul kitaplarının yanında kaynak kitap da verdi Devlet Gel gör ki öğretmenler velilere ve öğrencilerine devlet kitaplarını bir tarafa bırakıp kitap ve kaynak kitap aldırıyor bu kitaplar da öyle ama ne elveriyle olacak alınsın cinsinden değil en ucuz kitap 100 lira civarında şimdi Milli Eğitim bakanlığımız öğrencilerine kitap ve kaynak kitap veriyor Bir siyasi olarak öğrenmek istediğim şey şu;

- Devlet öğrencilerine verdiği kitapların dışında başka bir şeyle mi sonra imtihan ediyor? 

Eğer böyleyse bu çok kötü yok eğer böyle değil de sırf öğretmenler ki bizim kulağımıza gelen söylentiler bir takım yayın evleri ile anlaşmış onların dergiyi ve kitaplarını satıyorlar sattırıyorlar. 
Devletin  kendi verdiği kitabın bir manası kalmıyor çoğu okullarda bu kitaplar açılmıyor bile o zaman akla şu geliyor devletin parası niye çarçur ediliyor ki başka bir yol izlensin öğrenci ve velilere bu verilen imkan naklen ödensin Veya buna bir çare bulunsun. genelde Türkiye Özeldir Rize konusunda yetkililerden bir cevap bekliyoruz tek amacımız var çocuklarımızın iyi yetişmesi başarılı olması yarınki Türkiye'yi daha ileriye getirmesi. yoksa kimseyi kötülemek zan altında bırakmak gibi bir amacımız yoktur olamaz da bütün çocuklarımıza ve öğretmenlerimize yeni eğitim ve öğretim yılında başarılar diliyorum. "

AdminAdmin

YORUMLAR
bonus veren siteler Rize Haber Güncel Haberler Tatvan Haber