SİYASET
Giriş Tarihi : 09-06-2021 01:47   Güncelleme : 09-06-2021 01:47

Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı'ndan ayrılmak mı istiyor?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Cumhur İttifakı'ndan ayrılmak istediğini iddia etti.

Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı'ndan ayrılmak mı istiyor?

 


Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'siyasi etik' açıklamasını değerlendirerek, "2016'da siyasi etik yasasını kim engelledi? Kime karşı yürütüldü bu kampanya? Bunlara yanıt vermesi lazım Sayın Devlet Bahçeli'nin. 

Bugün siyasi tabloda yani AK Parti, MHP ve Organize suç örgütlerinin başları o kadar iç içe girdi ki ülke bu çirkin tabloyu bu etik dışı ilişkileri milletimiz açıkça görüyor. Geçmişte bize karşı yürütülen bütün kumpasın arka planı tek tek açığa çıkıyor. O kadar aşikar ki bugün Sayın Bahçeli'nin çıkıp, 'Çevre etiği ne kadar önemliyse, siyasi etik kuralları da bir o kadar önemlidir ve ihlali düşünülemeyecektir' demesi de ortalığı temizlemez tabi. " ifadelerini kullandı.

İTTİFAKTAN AYRILMAK MI İSTİYOR?

Öte yandan Günboyu'nda yer alan habere göre, Siyasi Etik Yasası için, "Siyasi hayatımın en önemli projesiydi" nitelendirmesinde bulunan Davutoğlu, Erdoğan'ın o dönemde bu yasa tasarısına, "İlçe Başkanı bile bulamazsınız" diyerek karşı çıktığını hatırlatarak şöyle devam etti:


 
"Sayın Bahçeli ne oldu da birden aklına, 'Siyasi Etik Yasası' geldi. Acaba Sayın Bahçeli'nin amacı Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kızdırıp Cumhur İttifakı'ndan ayrılmak mı? Yoksa ortalığa saçılan bu pisliklerden rahatsız olup, 'Haydi erken seçim yapalım' diyecek mi? Yoksa kayıtsız şartsız AKP'ye biat etmeye devam mı edecek Sayın Bahçeli? Yarın bu konuda geniş bir açıklama yapacağım."