SİYASET
Giriş Tarihi : 03-04-2021 01:56   Güncelleme : 03-04-2021 01:56

Davutoğlu: Bahçeli, AYM mesajıyla Erdoğan'ı zora sokuyor

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, Bahçeli’nin AYM mesajıyla Erdoğan'ı zora soktuğunu ifade ederek, “Açık bir şekilde MHP ve AK Parti'nin birbirine karşılıklı çalım atma oyununu seyrediyoruz” dedi.

Davutoğlu: Bahçeli, AYM mesajıyla Erdoğan'ı zora sokuyor

 

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Aksaray'da STK ve kanaat önderleri ile basın toplantısında konuştu. 

Türkiye'nin 3 haftadır parti kapatma davasını konuştuğunu ancak Erdoğan’dan herhangi bir tepki gelmediğini ifade eden Davutoğlu, şunları söyledi:  

Partilerin kapatılması bir trendi, akımı yok etmez, bazen daha da güçlendirir. Bu konuda iktidar partilerinin çok ciddi bir tutarsızlık içinde olduğunu düşünüyoruz.  

HDP'nin kapatılmasından en çok Kandil memnun olur. Çünkü siyaset alanı daraldı mı, "bakın zaten onlar siyasete izin vermiyor" diyerek gençleri kandırma imkanı çıkıyor.  


“MHP VE AK PARTİ ARASINDAKİ ÇALIM ATMA OYUNUNU SEYREDİYORUZ” 

İktidar eğer samimiyse Osman Öcalan'ı televizyona çıkartmayacaktı. TRT'ye Osman Öcalan'ı çıkartmak terörle işbirliğidir. Yarın bu sebeple biri AK Parti'ye kapatma davası açsa ne denilebilir?  

Açık bir şekilde MHP ve AK Parti'nin birbirine karşılıklı çalım atma oyununu seyrediyoruz. Bahçeli Anayasa Mahkemesi mesajıyla Erdoğan'ı zora sokuyor.  

“BUNLARLA GİDİLECEK BİR YOL YOK” 

Türkiye'de Anayasa Mahkemesi gibi kurumlar ancak darbeyle kapatılmıştır geçmişte. Anayasa Mahkemesi'ni kapat, Merkez Bankası'nı işlevsizleştir, bunlarla gidilecek bir yol yok.  


Herkes beni tanır, 25 sene önceki evimde otururum, hayatımda da Başbakan olmak dolayısıyla hiçbir değişiklik olmamıştır ve aile fertlerimin hiçbirisinin de siyasetle alakası olmamıştır.  

Eğer Cumhurbaşkanı Erdoğan ülkeyi düzgün yönetseydi, akrabalarını değil milleti düşünseydi ben çekilirdim kenara kitaplarımı yazardım.