SİYASET
Giriş Tarihi : 15-05-2021 19:32   Güncelleme : 15-05-2021 19:32

Davudoğlu, Erdoğan'a Hodri Meydan dedi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Abdulkadir Selvi'nin iddiaları üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek, "İstediğin kanalda her şeyi konuşmaya hazırım, hodri meydan." dedi.

Davudoğlu, Erdoğan'a Hodri Meydan dedi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'ndan Erdoğan'a teklif geldi. Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisini aradığını belirterek, "Cumhurbaşkanı için Babacan ve Davutoğlu konusu kırgınlık boyutunu aşmış. İkisini küresel sistem içinde bir ihanet projesinin parçası olarak görüyor." ifadelerini kullanmıştı. 

Geçtiğimiz günlerde CNN Türk "Gece Görüşü" programında DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ilgili ortak aday sözleri değerlendirildi.

Programın sunucusu Hande Fırat, Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi'ye "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ali Babacan'ın açıklamalarına kırgın mı? Kızgın mı?" sorusunu yöneltti.

Fırat'ın sorusuna cevap veren Abdulkadir Selvi şunları kaydetti:

"Sayın Cumhurbaşkanı salı günü akşam saatlerinde, saat 19.25 civarında beni aradı. Çok yoğundu, özellikle Mescid-i Aksa'ya yönelik İsrail'in saldırılarının arttığı bir dönemdi. Yoğunluğunu şuradan anlıyorum; televizyona son dakikalar düşüyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan beni arayınca şaşırdım. Tabii bu kadar yoğunluğun arasında gazeteciyiz, bir yandan da bir haber de çıkarmak istiyoruz. Ben de alt yazıları görünce, "Sayın Cumhurbaşkanım biz de size teşekkür ediyoruz. Mescid-i Aksa'da İsrail sivilleri hedef alıyor, bombalıyor... Kadınlar, çocuklar ölüyor ama ona siz sahip çıkıyorsunuz. Dünya liderleri ile görüşüyorsunuz." dedim. "Onu tabii ki yapacağım" dedi ama Babacan ve Davutoğlu'nu kastederek, "Bunlar içeride Mescid-i Aksa'larımızı yıkmak istiyorlar" ifadelerini kullandı. Bunun üzerine "İkisine de hain mi diyorsunuz?" sorusunu yönelttim. "Evet hain diyorum" dedi. "Bu ikisi içimizdeki Mescid-i Aksa'ları yıkmak isteyenlere destek oluyorlar." diye belirtti. Mescid-i Aksa için temas yürütürken bu konuyu konuşmak için beni aramasına şaşırdım. İkincisi, ben hangi konuyu sorsam mutlaka Ali Babacan ve Davutoğlu için bir değerlendirme yaptı. Bu konu kırgınlık boyutunu aşmış. Daha çok, ikisini küresel sistem içinde bir ihanet projesinin parçası olarak görüyor."
DAVUTOĞLU: İSTEDİĞİN KANALDA KONUŞMAYA HAZIRIM
Abdulkadir Selvi'nin sözlerinin yer aldığı bölümü Twitter hesabından paylaşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Sayın Erdoğan bir gazeteci üzerinden bizi içimizdeki Mescid-i Aksa’ları yıkmakla suçladı. Sayın @RTErdogan; Biz yıllarca yüz yüze konuştuk, aracıya gerek yok! Allah’ın şahit olduklarını kulların da bilmesi için, istediğin kanalda her şeyi konuşmaya hazırım, hodri meydan." ifadelerini kullandı.