RİZE
Giriş Tarihi : 04-01-2021 10:48   Güncelleme : 04-01-2021 18:15

Çervatoğlu: Olmaması Gerekiyordu, Yanlış Yaptık

Rize’nin Fındıklı ilçesinde belediyeye ait orman evinde Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu ile birlikte alkol alıp piknik yapan 16 kişiye toplamda 50 bin 400 TL idari para cezası kesildi. Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, yaşanan bu gelişmelere ilişkin çarpıcı yorum ve açıklamalar yaptı.

Çervatoğlu: Olmaması Gerekiyordu, Yanlış Yaptık

 

Rize’nin Fındıklı ilçesinde belediyeye ait orman evinde Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu ile birlikte alkol alıp piknik yapan 16 kişiye toplamda 50 bin 400 TL idari para cezası kesildi. Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, yaşanan bu gelişmelere ilişkin çarpıcı yorum ve açıklamalar yaptı.

Rize’nin Fındıklı ilçesinde belediyeye ait orman evinde Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu ile birlikte alkol alıp piknik yapan 16 kişiye toplamda 50 bin 400 TL idari para cezası kesildi.

Jandarma tarafından gerçekleştirilen operasyon sonrası görüntüler yerel ve ulusal medyada geniş bir şekilde yer buldu. Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, yaşanan bu gelişmelere ilişkin çarpıcı yorum ve açıklamalar yaptı.

www.sondakikarize.com'dan Mustafa Özyanık’a özel açıklamalarda bulunan Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu “Rize’de CHP’li bir belediye nasıl olur endişesi var. Olayın doğru, eksik ve yandaş yanları var. Problem ve operasyon olan şudur. Bu benim hatalarımı takip edip siyasi hasmane ile itibarsızlaştırma politikası yapılıyor.” dedi.

“Biz Yayladan İnmeden Görüntüler Servis Edildi”

Görüntülerin kendilerinin yayladan inmeden hemen medyaya servis edilmesine tepki gösteren Çervatoğlu “Şehir merkezinden 24 km yukarıda Gürcüdüzü Yaylası’nda çekilen bir görüntü daha biz yayladan inmeden bütün medyada aynı haber geçerse, dolayısıyla kozmik odalarda hazırlanıp Kaymakamlık aracılığıyladır veya siyasi bilemem; ama yandaş medya noktasına dönüşmüştür bu iş.” Dedi.

“Jandarma’ya Herhangi Bir İtirazım Olmadı”

Jandarmanın operasyonu noktasında hiçbir itirazı olmadığını söyleyen Çervatoğlu “Elbette jandarma görevini yapacak, hiç itiraz etmiyorum buna. Orada da itiraz etmedim zaten. Müdahale de etmedim. Fiziki kurallara uyuluyor, maskesiz kimse yok.” şeklinde konuştu.

“Pandemi Koşullarında Olmaması Gerekiyordu, Eksikliktir. Malzeme Vermemem Gerekiyordu”

Yaşanan olayda hatası olduğunu kabul ettiğini söyleyen Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu “Malzeme vermemem gerekiyordu. Eksiklik şu ki, sokağa çıkma yasağı olduğu pandemi döneminde olduğu için eksikliktir ve bunu kabul ederim. Eksiklik var mı? Evet, var. Bizim tabirle yanlış yaptuk uşağım. Her insan eksiklik yapabilir. Pandemi koşullarında olmaması lazımdı. Ama pandemi kurallarına en çok uyan ilçe de Fındıklı’dır. Belediye olarak da en doğru çalışan da biziz.” İfadelerini kullandı.

“Mitinglerde, Açılışlarda Virüs Bulaşmıyor Da…”

Çervatoğlu “Resul Bölükbaş Hoca’nın cenazesi yeni kalktı. Yüzlerce kişi orada virüs bulaşmıyor. Bunlarla kıyaslamıyorum asla. Cenazeyi sahiplenme kadar doğal bir şey olamaz. Asla itirazım olamaz. Giresun mitinginde bulaşmıyor virüs. Açılışlarda bulaşmıyor.” Diye konuştu.

“Yılbaşı Değil, 2 Ocak Cumartesi Öğlen Bir araya Geldik”

Çıkan haberlerde belirtildiği gibi zamanın yılbaşı akşamı olmadığını söyleyen Çervatoğlu “Denildiği gibi yılbaşı akşamı değildi. Çarpıtma buradan başlıyor. Yılbaşı akşamı değildi. 2 Ocak Cumartesi günü öğlen saatlerinde oluyor. Bir kere basın yoktu orada. Jandarma ihbar üzerine geliyor, çekim yapıyor ve servis ediyor. Bu daha beter bir şey.” Açıklamasında bulundu.

“Biz Organize Etmedik. Daha Önceden Organize Edilen Bir Davete Gitti”

Görüntülerde yer alan organizasyonunun kendilerine ait olmadığını dile getiren Çervatoğlu “Diğer bir yalan ise bizim organizasyonumuz değil. Aslandere Köy halkının davet üzerine gittik ve daha önceden planlanmış bir şeydi. Meclis üyeleri ve meslek odaları yöneticileri ile gittim. Niye gittim? Daha önce belediye tarafından 600 Bin TL kaynak ayrılmış; fakat 100 Bin TL harcanıp 500 Bin TL hiç edilmiş bir tespitin keşfine gittik, keşif var orada da dediğim gibi. Belediyenin tesisi orası evet; ama tesiste değiliz. Kapalı mekânda değiliz. İçeriye girmedik. Piknik alanındaydık. Vatandaş kavurmaya yapıyor, belediye başkanı heyetle geliyor diye.” Dedi.

“Aramızda AKP’li Ve MHP’li De Vardı”

Orada sadece CHP’lilerin olduğu algısının yanlış olduğunu söyleyen Çervatoğlu “Sadece CHP’liler var diyorlar. Ama orada AKP’li de vardı. Sohbet de ettim. Muhtemelen MHP’li de vardı. CHP’li meclis üyeleri ve benim. Evet, yemek yedik, rakı da içtik. Rakı içtiğimi de hiçbir zaman gizlemedim. Rakı da bir kadeh var. Bu yasaklar sadece rakı içmeye gelince mi oluyor. Orada da bir tane rakı kadehi var. Başka rakı yok, kimse de doğru dürüst içmedi.” İfadelerini kullandı.

“Fox Tv Ankara Temsilcisi Beni Aradı”

Görüntülerin FOX TV’de yayınlandığını söyleyen Çervatoğlu “FOX TV’de benzer kaynaktan aldı. FOX’ un Ankara temsilcisi beni aradı. Yılbaşı akşamı olmadığını kendisine de söyledim.” Şeklinde konuştu.

Kaynak:Son dakikarize