SİYASET
Giriş Tarihi : 06-06-2021 22:24   Güncelleme : 06-06-2021 22:24

Cemal Enginyurt'tan Venezuela açıklaması: Ben de hayrıma tesbih ve zemzem götürürdüm

Demokrat Partili Cemal Enginyurt, Sedat Peker’in Erkam Yıldırım’a ilişkin iddiaları sonrası Venezuela dostluk grubunda olduğunu ve davet edilmediğini ifade ederek, “Ben de hayrıma; 99’luk tesbih ve zemzem suyu götürürdüm” dedi.

Cemal Enginyurt'tan Venezuela açıklaması: Ben de hayrıma tesbih ve zemzem götürürdüm

 

 

Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in Erkam Yıldırım'a ilişkin iddiaları sonrasında Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi’nin "Yardım malzemelerini yanında götürmüş" şeklindeki ifadelerine göndermede bulunan bir paylaşımda bulundu.

Venezuela dostluk grubunda olduğunu ve davet edilmediğini belirten Enginyurt, “Ben de hayrıma; 99’luk tesbih ve zemzem suyu götürürdüm” ifadelerini kullandı.

Enginyurt, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şunları yazdı:


Venezuela dostluk grubu üyesiyim.

Giderken beni kimse davet etmedi.

Ne olurdu davet etseydiniz?

Ben de hayrıma; 99’luk tesbih ve zemzem suyu götürürdüm.


"HİÇ UTANMADIN MI BUNU YAZARKEN?"

Peker, yayınladığı son videosunda şunları söylemişti:

"Hele o Abdulkadir. Yahu sen gerçekten delisin. 150 kiloluk bir adam Venezuela'ya giderken Cumhuriyet gazetesi gümrük kayıtlarını patlattı, kit gitmemiş. Torbayla getirdi nasıl dersin. Bu nasıl bir onursuzluk, bunu kim diyebilir? Hiç utanmadın mı bunu yazarken? Sen şerefi, onuru öldürdün. Bunu yaz deyip kafama gülle vursalar yazmam. Ben suç örgütü lideriyim tamam ama siz insan değilsiniz. 150 kiloluk adam pazar filesiyle... Bir de bu da diyor; MİT kafasına sıkar. Sıkıyorsa Süleyman'la gelin. O konuşmacıların hepsi asker, hadi siz gelin."


NE YAŞANDI?

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, köşesinde AK Parti MYK toplantısıyla ilgili kulis bilgilerini paylaşırken konuyla ilgili çelişkili durumu "Erkam Yıldırım yardım malzemelerini yanında götürmüş" diyerek açıkladı.

Selvi şunları aktardı:

"Bu kez de 1 Ekim-31 Aralık 2020 tarihleri arasındaki gümrük kayıtlarında Venezuela’ya maske sevkıyatı yapılmadığı gündeme getirildi. Erkam Yıldırım’ın yardım maksadıyla götürdüğü test kiti ve maskenin yolcunun yanında taşıyabileceği miktarda olduğu için gümrük kayıtlarında yer almadığı ifade edildi."


Selvi'nin bu ifadeleri sosyal medyada büyük tepki topladı.