EKONOMİ
Giriş Tarihi : 13-10-2020 11:06   Güncelleme : 13-10-2020 17:01

Bu yıl 2 Ton Anzer Balını satışa Sunduk

Anzer Ballıköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Osman Civelek, Hacettepe üniversitesine analiz için 2400 kilo bal gönderdiklerini kaydederek, “Anzer bal i kalitesinde 2 ton Balin olduğunu üniversite onayladığını belirtti. Civelek, analizden gelen balları etiketleyip satışa sunmaya başladıklarını kaydetti.

Bu yıl 2 Ton Anzer Balını satışa Sunduk

 

 

Anzer Ballıköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Osman Civelek, www.haberetanik.com yaptığı özel açıklamada bu yıl bal üretiminin yüksek olduğunu, taleplerin hepsine cevap verebileceklerini söyledi. Adını üretildiği baldan alan Anzer balındaki verimin üreticiyi memnun ettiğini kaydeden Civelek, “Hacettepe Üniversitesi’ ne analiz için gönderdiğimiz ballar geldi. Bunları etiketleyip tüketicilerin hizmetine sunacağız. Bu yıl tüketicilerden gelen taleplere cevap verebileceğimize inanıyorum” dedi

"2 ton üretim sağlandı"

Bal sağımının ardından 2 ton üretim gerçekleştirildiğini kaydeden Civelek, "Üreticilerimiz balları kooperatifimize getirdi. Bize gelen 2400 kilo balı Hacettepe Üniversitesine tahlile gönderdik. Tahlil sonuçları olumlu çıkan Anzer 2 tondur. Bu balları etiketleyip mühürleyerek satışa sunduk. Sipariş sahiplerine gönderiyoruz." dedi.

Bu yıl da talepleri almaya devam ettiklerini aktaran Civelek, "Geçen yıldan vazgeçen vatandaşlarımız olursa bu yılki başvuruları değerlendireceğiz. İsteyen vatandaşlarımız siparişte bulunabilir." ifadesini kullandı.

Geçtiğimiz yıl erken tükendiği için bu yıl daha tedbirli bir şekilde bal satışı yapacaklarını belirten Civelek “Önceliğimiz burada hastalar, yarım kiloluk ve bir kiloluk olarak bal talebinde bulunan müşterilerimizdir. Yani siparişlere baktığımızda zaman çok fazla göndermemek kaydıyla tüm siparişlere ulaşmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

 

YASAL UYARI: BU HABER www.haberetanik.com  TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ