SİYASET
Giriş Tarihi : 14-09-2021 20:52   Güncelleme : 15-09-2021 00:06

Biz Komşu Komşunun Tuzuna Muhtaçken Bu Hale Nasıl Geldik

İYİ Parti Genel Başkanı meral Akşener, Fındıklı ilçesine uğradıktan sonra Artvin iline geçerek halka hitap etti.

Biz Komşu Komşunun Tuzuna Muhtaçken Bu Hale Nasıl Geldik

 

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Artvin merkezde Pazar yerinde toplanan esnafa ve vatandaşlara bir konuşma yaptıktan sonra esnafları da ziyaret etti. İYİ Parti Genel başkanı Pazar yerindeki konuşmasında, “Pazar yerlerinde konuşmaya alıştım. Ben 20 Ocak 2020 den itibaren ülkeyi ilçe ilçe, esnafları geziyorum. Dükkânların içine girdiğimde propaganda yapmıyorum. Onu seçim zamanı bütün partiler gibi bizde yapıyoruz. Bütün arkadaşlarımızla sizleri geziyor bize oy vermeniz için ikna etmeye çalışıyoruz. Neden dükkânlara girdiğimizde siyaset yapmıyoruz. Biz sizleri dinlemek, sorunlarınızı dinlemek için geliyoruz. Uzun zamandır şuculuk, buculuk üzerinden kutuplaştırılmakla karşı karşıyayız. Yani kaşın altında gözün var suç, gözünün üstünde kaşın var oda suç. Gözün şu renk suç, saçın bu renk suç. Suç olmayan bir şey yok. Değerlerimiz üzerinden, değiştiremeyeceklerimiz değerlerimiz üzerinden niçin kutuplaştırıyoruz. Bunu düşünmeniz lazım. Niçin birbirimize düşman olmakla suçluyoruz. Komşu komşuya düşman haline getirildi. Hâlbuki biz komşu komşunun tuzuna muhtaçtır demişiz. Ne oldu da bu değişti. Biz bu esnafın dükkânlarına girip sorunlarını dinlerken ağalarında bu esnafı dinlemelerini istiyoruz” dedi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Şu gün seçim olur gibi bir öngörüm yok. Ekonomiyi canlandırma imkânsız hale gelirse erken seçim, 2022’de bir seçim olabilir gibi bir beklenti var. Vatandaş seçim istiyor” dedi.

Meral Akşener, esnaf ziyaretlerine bugün Artvin’de devam ediyor. Akşener, Artvin’in Borçka ilçesindeki ziyaretleri sırasında, “Şu gün seçim olur gibi bir öngörüm yok. Genellikle gezdiğimiz yerlerde anladığım kadarıyla ekonomi çok kötü. Ekonomiyi canlandırma imkânsız hale gelirse erken seçim, 2022’de bir seçim olabilir gibi bir beklenti var” diye konuştu.

 “Vatandaş seçim istiyor” diyen Akşener, “Son zamanlarda yandaş medyada bize 24 saat taş atılıyor. Bunun anlamı, seçimin kaybedildiğini fark etmiş olmaları” dedi.