GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-01-2021 18:45   Güncelleme : 25-01-2021 18:45

Bilim Kurulu Üyesi kafe ve restoranlar için tarih verdi!

Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Kayıpmaz kafe ve restoranlar için tarih verdi.

Bilim Kurulu Üyesi kafe ve restoranlar için tarih verdi!

Türkiye genelinde koronavirüs vakalarında düşüş devam ederken kafe ve restoranların ne zaman açılacağı merak ediliyor. Geçtiğimiz cuma günü açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kafe ve restoranların durumunun gelecek Kabine Toplantısı'nda ele alınacağını belirtti.

KAFE VE RESTORANLAR NE ZAMAN AÇILACAK?
'Kafe ve restoranlar ne zaman açılacak?' sorusuna cevap veren Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, işletmelerin şubat ayı sonrasında hastalık seyrine bakılarak açılmasının salgın güvenliği açısından daha uygun olduğunu söyleyerek "En azından Şubat ayını bekleyerek geçirmekte fayda var" dedi. Doç. Dr. Kayıpmaz, mutasyon tehlikesinin kapıda olduğunu hatırlattı.

CNN Türk'te yer alan habere göre Doç. Dr. Kayıpmaz, normale dönüş aşamasında kapasitenin belli bir miktarına kadar müşterinin alınmasına izin verilebileceğini, kapıda HES kodu uygulamasının zorunlu hale getirilebileceğini de söyledi. Kayıpmaz, "Bu da bir aydan biraz daha fazla zaman istiyor. Mart ayında bunların gündeme gelmesi yerinde olacaktır" diye konuştu.