FUTBOL
Giriş Tarihi : 20-02-2021 11:43   Güncelleme : 20-02-2021 11:43

Beşiktaş Sergen Yalçın için harekete geçti

Beşiktaş'a geldikten sonra takımı yukarılara taşıyan Sergen Yalçın'a yönetim yeni sözleşme önerecek. Yalçın'a yıllığı 10 milyon liradan 2 yıllık sözleşme önerileceğini öğrenildi.

Beşiktaş Sergen Yalçın için harekete geçti

Beşiktaş'ın yakaladığı bu başarının en önemli aktörü olan Sergen Yalçın'a yönetim yeni bir sözleşme önermek için harekete geçti. Başkan Ahmet Nur Çebi'nin bir TV programında, "Sergen hocamızdan çok memnunuz. Ne zaman isterse sözleşme uzatırız" sözlerine, Yalçın'dan, "Başkan ve yöneticilerin her röportajda hocamız ne kadar isterse devam edebilir açıklaması beni rahatsız ediyor. Kontratlar böyle yapılmıyor" cevabı gelmesi sonrasında yönetim, sözleşme konusunu çözmek için çalışmalara başladı.


Tecrübeli teknik adamın yıllık 7 milyon TL olan maaşı, 10 milyon TL'ye çıkarılarak 2 senelik daha sözleşme yenilenmesi bekleniyor. Başkan Ahmet Nur Çebi ve teknik direktör Sergen Yalçın'ın, bu hafta konuyla ilgili olarak bir araya gelip anlaşması bekleniyor. Yönetim, son dönemde çok gündeme gelen sözleşme konusunu kapatarak, Sergen Yalçın'ın bütün odağını takımın üzerine verebilmesine yardımcı olmayı hedefliyor.