SİYASET
Giriş Tarihi : 17-06-2022 23:50

Babacan: "Herkes haddini bilecek"

Ankara'da Somalilere ait dükkanın tabela açılışına izin vermeyen polis ile DEVA Partili vekil Yeneroğlu arasında tartışma çıktı. “Hukuksuz talimatlar uygulamayacaksınız, ırkçılık yapamazsınız” diyen Yeneroğlu’na polis, “Senin gibi tiplere ne olacağı belli. Adam gibi konuş” şeklinde karşılık verdi. Olayın ardından DEVA Partisi lideri Babacan sosyal medya hesabı Twitter'dan polise tepki göstererek, Emniyet güçleri vatandaşa hizmet etmek için vardır. Herkes haddini hukukunu bilecek" dedi.

Babacan:


 

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ile Somalilere ait dükkanın tabela açılışına izin vermeyen polis arasında gerilim yaşandı. “Hukuksuz talimatlar uygulamayacaksınız, ırkçılık yapamazsınız” diyen Yeneroğlu’na polis, “Sus lan, senin gibi tiplere ne olacağı belli. Adam gibi konuş” şeklinde karşılık verdi.

ufukceri-canli-daha-once-sizi-burada-istemiyoruz-diyerek-somalili-dukkanina-baskin-ya-moment.jpg

"HERKES HADDİNİ, HUDUDUNU BİLECEK"
Yaşanan tartışmaya DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, sosyal medya hesabı Twitter'dan tepki gösterdi. "Emniyet güçleri vatandaşa hizmet etmek için vardır, saygısızlık ve hakaret için değil" diyen Babacan, "Herkes haddini, hududunu bilecek. Kimse kamu gücüne sığınıp halka parmak sallayamaz. Hakkın yanında dimdik duran sayın Yeneroğlu’na yapılan muameleyi esefle kınıyorum." ifadelerini kullandı.

"GÜN GELECEK, POLİS HUKUK DEVLETİNE UYACAK"
Olayın ardından DEVA Partili Mustafa Yeneroğlu, Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Yeneroğlu, “Hayatımın büyük bölümü yurt dışında Türk düşmanlığı ve İslam düşmanlığıyla mücadele ile geçti. Ancak polisin insanlara böcek muamelesini bile fazla gördüğü, alenen hukuksuzluğu dayattığı böyle bir manzara ile karşılaşmadım. Gün gelecek, polis hukuk devletine uyacak!” sözlerini paylaştı.

AdminAdmin