ARTVİN
Giriş Tarihi : 10-02-2021 08:58   Güncelleme : 10-02-2021 08:58

Arhavi Belediyesinden En düşük maaş 3850 lira Oldu

Arhavi Belediye Başkanlığı Personel Ltd. Şirketi Ve Belediye İş Sendikası Arasında İmzalanan Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Arhavi Belediyesinden En düşük maaş 3850 lira Oldu

Arhavi Belediyesi Personel Ltd. Şti ile Belediye İş Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi Arhavi Belediye Başkanı Vasfi KURDOĞLU,  Belediye Personel Ltd. Şti. Genel Müdürü Sayın Engin ERKAN ve Belediye çalışanlarının katılımıyla belediye makina parkında imzalanmıştır.

72 çalışanı kapsayan Toplu iş sözleşmesi işçilerin en düşük günlük yevmiye 150₺’ye diğer yevmiyeler 180₺’ye yükseltilmiş olup, maaşlar en düşük 3850₺ ve en yüksek 4350 ₺ Aralığına yükselmiştir, 60 gün ikramiye, sosyal yardımlarda % 100’e yakın artışlarla ve idari maddelerle beraber toplu iş sözleşmesinde anlaşmaya varılmıştır.

Arhavi Belediye Başkanı Vasfi KURDOĞLU konuşmasında; ‘sözleşmenin tüm mesai arkadaşlarıma hayırlı olmasını diliyorum. Öncelikle belirtmeliyim ki sendika işçilerimizin en doğal hakkıdır. Bu noktada sendika temsilcimiz ve bizler işçilerimize verilebilecek en üst seviyede imkânlar için gayret ettik. Arhavi’ye yapmış olduğumuz tüm işlerde, çalışanlarımızla birlikte el ele, kol kola, gönül gönüle yapılan hizmetleri hep birlikte gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye devam edeceğiz’ dedi.

Belediye İş Sendikası Rize şube başkanı Yaşar Kaspar’ da yaptığı açıklamada; Üyelerimizin toplu sözleşmesi bugün Başkanımız, Başkan Yardımcımız ve üyelerimizle beraber imzalıyoruz, ülke ve bölge şartlarında iyi bir sözleşme olmuştur. Toplu sözleşmede desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Vasfi KURDOĞLU başkanıma ve Personel Ltd. Şti. Genel Müdürü Engin ERKAN müdürüme, örgütümüz ve şahsım adına teşekkür ediyorum dedi.