ARTVİN
Giriş Tarihi : 07-04-2021 02:27   Güncelleme : 07-04-2021 02:27

Ardanuç’ taki O Okul Pandemi Dönemini Fırsata Çevirdi

Artvin Ardanuç ilçesinde bulunan İskender Paşa Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Anadolu Lisesi pandemi dönemini yapılan etkinlikler ile fırsata çevirdi

 Ardanuç’ taki O Okul Pandemi Dönemini Fırsata Çevirdi

 

Artvin’ ın Ardanuç ilçesinde bulunan İskender Paşa Çok Programlı Anadolu Lisesi pandemi dönemini fırsata çevirdi. Konuyla ilgili Mobilya ve İç Tasarım öğretmeni Uğur AYDIN yaptığı açıklamada, “Okulumuzda pandemi döneminde birçok projeye imza atarak bir ilki gerçekleştirdik. Müdür Yardımcımız Tuğba AYDIN ın önceliğinde öğretmen arkadaşlarımızla kurduğu ekip çalışması ile ‘Duvarları renklendiriyoruz çocukları şenlendiriyoruz’ özgün projesini tamamlayarak okulumuzun hizmetine sunmuştur. Amacımız toplunda geniş kitleler tarafından halen büyük ilgi gören yeşil çamın usta oyuncularını, sinema sanatçılarımızı yaşatmak. Okulumuzu daha güzel eğitim haline getirmek. Pandemi döneminde İskender Paşa Çok Programlı Anadolu Lisesi ve HEM Müdürlüğümüzün ortaklaşa yürüttüğü “Her zaman yanınızdayız” proje kapsamınsa Mobilya ve İç Tasarım öğretmeni Uğur AYDIN ihtiyaç sahibi yaşlılara baston üretimi yaparak kişilerin yaşamını kolaylaştırma amacı doğrultusunda çalışmalar yapılmakta. Yapılan çalışma İl ve İlçe bünyesinde ilgi görmektedir. Sayın Valimiz Yılmaz DORUK” un öncülüğünde İl Milli Eğitim Müdürümüz Fahri ACAR ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf SARAÇ” ın katkıları ile Artvin Bastonu adı altında üretimimizi etkin hale getirmeye çalışıyoruz” dedi.  

Mobilya ve İç Tasarım öğretmeni Uğur AYDIN, “Baston üretiminden artan malzemeler ile uzaktan eğitimi kolaylaştırmak düşüncesi ile öğretmenlerimize portatif telefonluk üretmekteyiz. Yine “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor ” projemiz kapsamında öğretmenimiz Mobilya ve İç Tasarım öğretmeni Uğur AYDIN ve öğrencilerimizin ekip çalışması ile ihtiyaç sahibi velilerimize portatif hemen kurulabilen masa ve sandalye üreterek onlara destek olup ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Bilişim ve Teknoloji öğretmenimiz Merve ALPTEKİN “ÖĞRETMENLERİMİZE SİPER OLUYORUZ” projesiyle okulumuzda üretilen siperlikler ile 1 Mart tarihinde yüz yüze açılacak olan ilçemizin tüm okullarda ki öğretmenlerimiz Hem müdürlüğümüzdeki kursiyerlerimiz sağlıklı ortamda ders vermeleri ayrıca talep de bulunan kurumlara siperlik üretmekteyiz. Okulumuzda İlçe Kaymakamımız Ömer ÖZBAY ”ın katkıları ile Müdür Yardımcımız Emine BİLGİN başkanlığında Edebiyat Öğretmenimiz Deniz YILDIZ “ın çalışmaları ile mini kütüphane oluşturarak öğrencilerimizin boş zamanlarını daha verimli geçirmelerini sağlıyoruz. Anadolu Lisesi olarak “DENEMENİZ BİZDEN BAŞARMAK SİZDEN” adlı proje kapsamına pandemi döneminde YKS sınavına girecek olan İlçe dışında okuyan ve mezun olmuş öğrenciler ayrıca ilçemizdeki sınava girecek tüm öğrencilerimize okulumuzda deneme sınavları yapmaya devam ediyoruz. Müdür Yardımcımız Emine BİLGİN tarafından “ATIK KÂĞIT “projesi kapsamında öğrencilerimizle beraber atık kağıtları toplayarak ilçemize katkı sağlamaya çalışıyoruz Anadolu Lisesi olarak ihtiyaç sahibi öğrencilerimize “BİR TABLET DE BİZDEN” kampanyasında 40 adet tablet dağıtarak pandemi döneminde öğrencilerimizin uzaktan eğitim için ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık. BİR FİDAN BİN AĞAÇ” projesi kapsamında Müdür Yardımcılarımız Emine BİLGİN, Tuğba AYDIN ve Merve ALPTEKİN in başkanlığında Mobilya ve İç Tasarım öğretmeni Uğur AYDIN ve öğrencilerimizin ekip çalışması ile eski okul sıraları ve tahtalarını birleştirerek ile yürüyen seyyar ağaç kabinleri oluşturduk” dedi.