ANKARA
Giriş Tarihi : 06-06-2021 10:53   Güncelleme : 06-06-2021 10:53

Ankara'da LGS heyecanı

Ankara'da, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 8'inci sınıf öğrencilerinin katıldığı merkezi sınav heyecanı başladı.

Ankara'da LGS heyecanı

 


ANKARA'da, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 8'inci sınıf öğrencilerinin katıldığı merkezi sınav heyecanı başladı. Çankaya ilçesinde bulunan Yasemin Karakaya Ortaokulun'da  sınava giren öğrenciler aileleriyle birlikte sabahın erken saatlerinde geldi.  Koronavirüs tedbirleri kapsamında görevliler tarafından ateşleri ölçülen öğrencilerin ellerine dezenfektan sıkıldı. Öğrenciler, daha sonra sosyal mesafeye uygun şekilde sınava girecekleri sınıflara alındı. Ayrıca PCR testi pozitif veya temaslı olan öğrenciler ise diğer öğrencilerden ayrı, izole okullarda sınava alındı. Öğrenci velileri ise okul bahçesine alınmadı. 

 
155 DAKİKA SÜRECEKSaat 09.30'da başlayan birinci oturumda öğrenciler, Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil derslerinden toplam 50 soruyu 75 dakikada yanıtlayacak. 11.30'da başlanacak ikinci oturumda ise Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacak ve öğrencilerin yanıtlaması için 80 dakika süre verilecek.