SİYASET
Giriş Tarihi : 09-06-2021 23:35   Güncelleme : 09-06-2021 23:35

Akşener'den Erdoğan'a sert sözler: Senin şirazen artık iyice kaydı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ülkedeki açlık ve yoksulluk üzerine kullandığı sözlere tepki gösterdi.

Akşener'den Erdoğan'a sert sözler: Senin şirazen artık iyice kaydı

 


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın partisinin grup toplantısındaki konuşmasına tepki gösterdi.

Erdoğan'ın grup toplantısında sarf ettiği "Aç olarak dolaşanları buyurun siz de doyuruverin" sözlerine tepki gösteren Akşener, Twitter'dan şu tepkiyi gösterdi:

”Senin şirazen artık iyice kaydı. Sayın Erdogan milletinin zor durumuyla alay etmek, bir Cumhurbaşkanı'na yakışmaz. Sen hiç merak etme, ilk seçimde seni gönderip insanlarımızı onları mahkum ettiğin bu çileden kurtaracağız. Sen sandığı getir, biz gerisini hallederiz” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisininb bugünkü grup toplantısında, “Şimdi bakıyorsunuz sözde siyasi parti genel başkanı olarak konuşanlara neymiş millet açmış. Biz ne gerekiyorsa bütün imkânlarımızı seferber ederek yapıyoruz. Aç olarak dolaşanları buyurun siz de doyuruverin. Yapılandırmaysa bütün yapılandırmaları yapıyoruz. Nankörlük biliyorsunuz parayla değil, onlar yine nankörlüğe devam ediyor. Milletimizden gayet güzel teşekkürler alıyoruz, bunlar millet aç diyor. Rizeliyim. Trakya’dan bütün şu andaki oradaki üreticilerin çeltik üreticisinin yaklaşımının ne olduğunu da gayet iyi biliyorum. Bundan bihaber olanlar bundan anlamaz ki” diye konuşmuştu.

KAYNAK: MİLLİ GAZETE