SİYASET
Giriş Tarihi : 09-06-2021 01:28   Güncelleme : 09-06-2021 01:28

AKP'de, Sedat Peker çatlağı! Çok sayıda vekil istifaya hazırlanıyor

Gazeteci Fehmi Çalmuk, AK Parti'de yaşanan iç karışıklıklara ilişkin dikkat çeken bir yazı kaleme alarak. AK Parti'den çok sayıda vekilin istifa edebileceğini ifade etti.

 AKP'de, Sedat Peker çatlağı! Çok sayıda vekil istifaya hazırlanıyor

 

AKP'de, Sedat Peker çatlağı! Çok sayıda vekil istifaya hazırlanıyormask

Gazeteci Fehmi Çalmuk, Politik Adam sitesinde yayınladığı "Geç Yapıştır!" başlıklı yazısında Türk siyasetini sallayacak bir iddiada bulundu. Sedat Peker'in, AK Partilileri hedef alan iddiaları sonrası parti içerisindeki karışıklıkların ayyuka çıktığını söyleyen Fehmi Çalmuk, partiden çok sayıda vekilin istifa edebileceğini söyledi.

İşte, Gazeteci Fehmi Çalmuk'un dikkat çeken o yazısı:

Peki ortalık yaygın yeri iken, “Geç yapıştır Peker” mahalleyi yakmayla yetinmeyip Neron’dan beter çılgınlıkla Ankara’yı, İstanbul’u değil Türkiye’yi yakmaya kalkarken AK Parti içinde saç tarayanlara ne demeli?

Anlaşılıyor ki; Ak Parti içinde durumlar ise oldukça karışık. Son yerel seçimlerden önce AK Parti içinde siyasete en uzak isimlerden biri olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un partiye yönelik “Çıfıt çarşısı” yorumu da bugüne işaret ediyor olmalı.


 
Korkarım ki AK Parti’de işler çıfıt çarşısından  daha öte…Allah var, Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti kurulurken başlayan süreçten bu güne kadar başı hiçbir zaman rahata ermedi. Hizipler, guruplar, çatışmalar… Muhabirler, televizyon kanalları bile ayrıldı. Genel başkan yardımcıları birbirlerinin ardına iş adamı, sanatçıyı bırakın muhabir bile taktı. Yediğine, içtiğine, gezdiğine,  hatta ve hatta kime/niye/ne zaman ne yapıştırdığı bile kayıt altına alındı.

Gelinen bu noktada “Geç Yapıştır Peker’in” her videosunda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya her saldırısında, oğlu üzerinden eski Başbakan Binali Yıldırım’a yüklenişinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadından, damadının kardeşinden, çevresinden dolanıp “Tayyip Erdoğan’ın haberi yoktur” deyip alan daraltmasından dolayı ellerini göğüslerinin üzerinde tutup tutup “ohh diyenleri” duyuyor, biliyoruz. Muhalefet kadar bunu diyenler  AK Parti içinde…

Ona, buna, olan bitene tweet atıp ahkam kesen Cumhurbaşkanı’na “uzun ömür” dileyen, “yanındayız” diyen AK Parti’nin eski bakanları, belediye başkanları, yazarlar, akademisyenler sus, pus…Anlaşılan  “Geç Yapıştır Peker”den korkuyorlar. Dedik ya mahalle yanıyor, AK Parti’li bazı isimleri de ateş aldı. Ancak bazıları saçlarını tarıyorlar, makyaj tazeliyorlar.