SİYASET
Giriş Tarihi : 09-06-2021 23:24   Güncelleme : 09-06-2021 23:24

AKP'de iç savaş kızıştı! İşte, Süleyman Soylu'yu partide istemeyenler

Gazeteci İsmail Saymaz, AK Parti içerisinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan rahatsız olan bir kesim olduğunu ve son yaşananların parti içerisindeki iç savaşı arttırdığını ifade etti.

AKP'de iç savaş kızıştı! İşte, Süleyman Soylu'yu partide istemeyenler


 


Gazeteci İsmail Saymaz TV 5'te ekrana gelen 4. Güç programına konuk oldu. İsmail Saymaz, son dönemde AK Partilileri hedef alan ve gündemde yer alan  Sedat Peker'in AK Parti üzerindeki etkisini yorumladı.

"KAHVEYİ BİLE BEDAVAYA MI GETİRDİNİZ"
Sedat Peker'in üst üste yayınladığı videolar ile AK Parti'nin töhmet altında kaldığını ifade eden  İsmail Saymaz, "AK Parti'nin 10 11 milyon ihalesi var. Bu partinin kamu ihale kanunu delik deşik ederek doğrudan ya da dolaylı geliri var. Bu parti Sedat Peker'in kahvesine kadar düştü mü ya. Yani gerçekten hafsalam almıyor. Kahveyi bile bedavaya mı getirdiniz ya. Bunların hepsi töhmet altında olduğunu ortaya koyar" ifadelerini kullandı.

İsmail Saymaz şunları söyledi: 

"Siz böyle alacak verecek işine girerseniz şantajı yersiniz. Ülkede hükümet şantaj altında. Her hafta video bekliyor. Bütün AK Parti kitlenmiş bu Pazar ne olacak diye kendi kaderini bekleyen idamlık mahkum gibi bekliyor. 


 
SOYLU'DAN RAHATSIZ OLAN AKP'LİLER
AK Parti içindeki çatlağı büyüttü bu iş. AK Parti içinde bir eğilim var. Milli görüş kimliğini kaybetmeyenler. Onlar partideki keskin milliyetçi yükselişten rahatsızlar. Dolayısıyla Süleyman Soylu'dan da rahatsızlar.