İSTANBUL
Giriş Tarihi : 26-05-2022 13:35

ACE of M.I.C.E. Fuarı'nda Antalya Tanıtım Vakfı’ndan sürdürülebilir destinasyon paneli

TURİZM ve etkinlik sektörü temcilcilerini 9’uncu kez bir araya getiren ACE of MICE Exhibition by Turkish Airlines’ın bu yılki teması Sürdürülebilir Gelecek oldu. İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen fuarda, Antalya’nın sürdürülebilirlik üzerinden oluşturduğu turizmdeki çalışmalar Sürdürülebilir Destinasyon başlıklı panelle anlatıldı. Panele ilişkin konuşan Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Yeliz Gül Ege, "Antalya Tanıtım Vakfı, Antalya destinasyonunun sürdürülebilirlik anlamında yaptığı çalışmalarda öncelikle geçmişten gelen kültürü, sahip olduğu mirası geleceğe aktarabilmek için birçok şey yapıyor. Çevreye verdikleri katkılarla, aynı zamanda bugün konuştuğumuz konuşmacılarımızın değindiği özellikle havalimanı ve havayolu turistlerin seyahat noktasına ulaşmasında en önemli iki nokta." dedi

ACE of M.I.C.E. Fuarı'nda Antalya Tanıtım Vakfı’ndan sürdürülebilir destinasyon paneli

) TURİZM ve etkinlik sektörü temcilcilerini 9’uncu kez bir araya getiren ACE of MICE Exhibition by Turkish Airlines’ın bu yılki teması Sürdürülebilir Gelecek oldu. İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen fuarda, Antalya’nın sürdürülebilirlik üzerinden oluşturduğu turizmdeki çalışmalar Sürdürülebilir Destinasyon başlıklı panelle anlatıldı. Panele ilişkin konuşan Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Yeliz Gül Ege, ″Antalya Tanıtım Vakfı, Antalya destinasyonunun sürdürülebilirlik anlamında yaptığı çalışmalarda öncelikle geçmişten gelen kültürü, sahip olduğu mirası geleceğe aktarabilmek için birçok şey yapıyor. Çevreye verdikleri katkılarla, aynı zamanda bugün konuştuğumuz konuşmacılarımızın değindiği özellikle havalimanı ve havayolu turistlerin seyahat noktasına ulaşmasında en önemli iki nokta.″ dedi.
Turizm ve etkinlik sektörü temsilcilerini 9’uncu kez bir araya getiren ACE of MICE Exhibition by Turkish Airlines’ın bu yılki teması Sürdürülebilir Gelecek. İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen fuarda, Antalya’nın sürdürülebilirlik üzerinden oluşturduğu turizmdeki çalışmaları Sürdürülebilir Destinasyon başlıklı panelle anlatıldı. İstanbul Kongre Merkezi Üsküdar Salonu’nda saat 10.00’da başlayan panel, Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Yeliz Gül Ege moderatörlüğünde gerçekleşti. Panelde, Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürü Deniz Varol, SunExpress Türkiye Satış Müdürü Ece Şenev, Corendon Airlines Ticaret Direktörü Mine Aslan ve 7 Mehmet Restoran’ın işletmecisi Şef Mehmet Akdağ konuştu. Panelde Antalya’da atılan sürdürülebilir turizm adımları konuşuldu.

 

″ANTİK KENTLERDE GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ AKTİVİTELER BİLİNÇ OLUŞTURUYOR″
Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Yeliz Gül Ege, sürdürülebilir turizmin önemini anlatarak, ″Antalya Tanıtım Vakfı, Antalya destinasyonunun sürdürülebilirlik anlamında yaptığı çalışmalarda öncelikle geçmişten gelen kültürü, sahip olduğu mirası geleceğe aktarabilmek için birçok şey yapıyor. Bunların içerisinde en önemlisi koruma kullanma dengesinde, antik kentlerde gerçekleştirdiğimiz aktivitelerle bilinç oluşuyor. Çevreye verdikleri katkılarla, aynı zamanda bugün konuştuğumuz konuşmacılarımızın değindiği özellikle havalimanı ve havayolu turistlerin seyahat noktasına ulaşmasında en önemli iki nokta. Bu iki noktanın çok fazla çevreyi kirletebileceği gibi unsurların da tartışıldığı bir dünyadayken, Antalya markasının bu anlamda neler yaptığını konuştuk. Umur verici bilgiler var.″ dedi.

 

 

AdminAdmin